profile picture
Autors: Mg.psych. Agnese Zagorska; Sertificēta klīniskajā un veselības psiholoģijas jomā

Ikdiena ir pilna dažādu notikumu pavērsienu. Mēs piedzīvojam smieklus un asaras, gan caur sasniegumiem un  uzvarām, gan caur neveiksmēm un zaudējumiem. Katra pieredze veido mūsu personību, katrs izaicinājums un pārbaudījums mums kaut ko iemāca, katra emocija sniedz mums kādu informāciju. Tomēr kā to atpazīt, kā iemācīties tā pa īstam sadzirdēt, saskatīt, saprast sevi, citus un notikumus mums apkārt?

Mental Talk ir platforma veidota ar mērķi sniegt iespēju atrast atbildes uz tik bieži uzdotiem jautājumiem– kas?; kāpēc?; kādā veidā?; ko šis nozīmē?; ko man ar šo visu tagad darīt?; kā lai es tieku ar šo gala?; kur lai es meklēju palīdzību?
Visi šie jautājumi ir lielā mērā saistīti un būtiski ietekmē mūsu mentālo pasauli un psihisko veselību. Cilvēkam ir dabiska tieksme rast izskaidrojumus, jo, ja mēs savām bailēm no nezināmā varam piešķirt kādu struktūru, ja mēs savā haosā  rodam  kārtību, satraukums mazinās un pasaule mūsu redzējumā kļūst drošāka.

Tomēr, mūsdienās, ar informāciju tik ļoti pārpildītā laikmetā, ir viegli apjukt. Informācija nereti ir pretrunīga, tās pārpilnība rada neziņu, neizpratni, maldīgus priekšstatus un aizspriedumus. Neskaidrība likumsakarīgi vēl vairāk vairo trauksmi, bailes un dusmas.

Mental Talk mērķis ir radīt skaidrību viedokļu gūzmā, vadīties pēc zinātnē un pierādījumos balstītām atziņām un tādējādi atspēkot un mazināt sabiedrībā radušos pieņēmumus, aizspriedumus un psihiskās veselības stigmatizāciju.

Mental Talk 2020 © Visas tiesības aizsargātas