Post thumbnail
KAS IR ROBEŽSTĀVOKĻA PERSONĪBAS TRAUCĒJUMI (RPT)?


Daži RPT simptomi var būt ļoti līdzīgi citām pishiskajām saslimšanām. Ņemot vērā tavu noskaņojuma un to, kas notiek Tavā dzīvē brīdī, kad Tu runā ar savu ārstu, varētu būt grūti saprast, kura diagnoze būtu Tev piemērotākā.


Bipolārie traucējumi

Daži bipolāro traucējumu simptomi ir ļoti līdzīgi RPT simptomiem, kā piemēram:

  • garastāvokļa svārstības strap spēcīgām emocijām
  • impulsīva un riskanta uzvedība
  • pašnāvības domas un sevis ievainošana
Dēļ šo simptomu pārklāšanās, pishiskās veselības aprūpes speciāliestiem varētu būt grūti noteikt vai Tu piedzīvo RPT vai bipolāros traucējumus, un ārsts Tev varētu piedāvāt bipolāru traucējumu ārstēšanu.


Kompleksais post-traumatiskā stresa sindroms

Kompleksais PTSS ir post-traumatiskā stresa traucējums, kas radies ilgstošas traumatiskas situācijas ietekmē, kā piemēram, vardarbība ģimenē,vai vardarbība pret bērnu. Daži simptomi ir ļoti līdzīgi RPT:

  • grūtības kontrolēt dusmas
  • grūtības kontrolēt savas emocijas un viegli kļūst aizvainots
  • vainas un bezvērtības izjūta
  • problēmas starppersonu attiecībās
  • jūtas atsvešināts no citiem cilvēkiem


Depresija

Pazemināts garastāvoklis vai pašnāvības domas varētu būt pirmie simptomi, kad Tu nolem uzsākt sarunu ar ārstu par savu psihisko veselību. Tavs ārsts varētu piedāvāt depresijas ārstēšanas metodes, neapzinoties, ka Tev varētu būt arī citi simptomi.


Psihoze

Ja Tu piedzīvo RPT, Tu iespējams, dažkārt vari piedzīvot psihozei raksturīgus simptomus, kā piemēram, dzirdēt balsis un ticēt lietām, ko citi cilvēki noliedz kā arī izjust paranoju. Psihiskās veselības aprūpes speciālisti dažkārt var koncentrēties uz psihozes ārstēšanu un neapzināties, ka šie simptomi varētu būt daļa no RPT.


Antisociālās personības traucējumi (ASPT)

Ja Tu esi vīriešu dzimuma pārstāvis, kurš piedzīvo simptomus raksturīgus RPT, Tev drīzāk var tikt piešķirta ASPT diagnoze salīdzīnājumā ar sievietēm, kuras piedzīvo šos pašus simptomus. Tas varētu būt tāpēc, ka ārsti, iespējams, vairāk koncentrējas uz Tavu impulsīvas uzvedības un dusmu izpausmes simptomātiku


Ko es varu darīt lai apstrīdētu savu diagnozi?

Ja Tu esi noraizējies, ka Tava diagnoze īsti neatbilst tam kā Tu jūties, ir svarīgi to izrunāt ar savu psihiatru, lai pārliecinātos, ka Tu saņem atbisltošāko ārstēšanas metodi.


KAS IZRAISA ROBEŽSTĀVOKĻA PERSONĪBAS TRAUCĒJUMUS (RPT)?

VAI MAN IR SLIKTA PERSONĪBA?

KĀ IR DZĪVOT AR ROBEŽSTĀVOKĻA PERSONĪBAS TRAUCĒJUMIEM (RPT)?

KĀ ES VARU SEV PRAKTISKI PALĪDZĒT TIKT GALĀ AR SPĒCĪGĀM EMOCIJĀM?

KĀDA VEIDA ĀRSTĒŠANA VAR PALĪDZĒT ROBEŽSTĀVOKĻA PERSONĪBAS TRAUCĒJUMIEM (RPT)?

KĀ ES VARU VEICINĀT SAVU PSIHOLOĢISKO LABKLĀJĪBU ILGTERMIŅĀ?



References:

(1) National Institute for Health and Clinical Excellence. Borderline Personality Disorder:Treatment and Management.The National Clinical Guideline Number 78. London: Royal College of Psychiatrists; 2009, para 2.3.1.

(2) World Health Organisation. The ICD-10 Classification of Mental and Behavioural Disorders Clinical descriptions and diagnostic guidelines F60.3. http://apps.who.int/classifications/icd10/browse/2016/en#/F60.3

(3) NHS Choices. Borderline Personality Disorder. www.nhs.uk/conditions/ borderline-personality- disorder/Pages/Introduction.aspx (Accessed 30th May 2017)

(4) National Institute for Health and Clinical Excellence. Borderline Personality Disorder:Treatment and Management.The National Clinical Guideline Number 78. London: Royal College of Psychiatrists; 2009, para 4.3.3.

Categories:

Tags:

 Mental Talk 2020 © Visas tiesības aizsargātas

×

Sveiki!

Droši raksti nospiežot zemāk, ja vēlies pieteikties sarunai vai Tev ir kādi citi precizējoši jautājumi.

× PIESAKIES SARUNAI!